SUDOP CIT posiluje v IT akvizicí IMPROMAT-COMPUTER a míří k tržbám přes 2 miliardy

5. 5. 2023 - IMPROMAT

Praha – 4. května 2023 – Skupina SUDOP CIT, jedna z největších skupin poskytující IT služby v České republice, oznámila strategickou akvizici zlínské společnosti IMPROMAT-COMPUTER působící zejména jako dodavatel HW a SW infrastruktury a souvisejících služeb.

Spojením sil s IMPROMAT-COMPUTER jsme získali schopnost nabídnout naším klientům celou šíří služeb v IT od dodávek infrastruktury a správy ICT přes softwarový vývoj, datovou analytiku až po komplexní kybernetickou bezpečnost a konzultace. Jsme moc rádi, že i díky sítí servisních středisek po celé republice budeme blíže naším klientům.

Jiří Živnůstka, CEO SUDOP CIT

Tři dekády na trhu a významná partnerství a certifikace

IMPROMAT-COMPUTER je stabilní česká společnost s více než stovkou zaměstnanců, která si během 30 let existence vybudovala pevná partnerství se světovými lídry v oblasti infrastrukturních technologií, cloudových a bezpečnostních řešení, jako jsou HP, HPE, HDS, IBM, Microsoft, VMware a řada dalších. Tržby společnosti v roce 2022 přesáhli 800 mil. Kč.

Transakce byla uskutečněna se zakladateli společnosti IMPROMAT-COMPUTER Milanem Maděryčem a Petrem Koželou, dlouholetým jednatelem a ředitelem společnosti. Milan Maděryč, zanechal významnou stopu v českém podnikatelském prostředí, zejména jako akcionář a partner Petra Kellnera při budování PPF, ze které se postupně stala nejvýznamnější česká investiční skupina. Společnost bude v  rámci SUDOP CIT nadále pokračovat pod svou silnou značkou IMPROMAT-COMPUTER, se stávajícím managmentem a zaměstnanci.

Jsme velmi rádi, že je to právě partnerství se skupinou SUDOP CIT, která v minulosti investovala do společností, které jsou nám obchodně i lidsky blízké. Můžeme se tak s nimi dále rozvíjet a nabídnout jim a jejich klientům naši expertizu. Těšíme se na novou kapitolu v rozvoji společnosti IMPROMAT v rámci této rodinné české skupiny.

Pavel Melchert, jednatel IMPROMAT-COMPUTER

Akvizice slibuje tržby hranici 2 miliard Kč

Spolupráce s IMPROMAT-COMPUTER poskytne SUDOP CIT přístup k širokému portfoliu infrastrukturních služeb a řešení, které doplní stávající nabídku skupiny v oblastech softwarového vývoje, cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a IT consultingu. Akvizicí IMPROMAT-COMPUTER, SUDOP CIT získává podíl ve své čtrnácté technologické společnosti, mezi další patří např. Linksoft, Orbit, Actinet, nebo BizzTreat.

Skupina SUDOP CIT je postavená na společných hodnotách, zachování unikátnosti kultur společností ale i samostatné odpovědnosti každé z nich. Při budování skupiny máme jedinečnou výhodu v investování vlastních prostředků a bez časového horizontu. Máme tak prostor soustředit se na dlouhodobé budování silného a stabilního ekosystému IT společností, který bude našim zákazníkům spolehlivým partnerem. Uvádí Michal Šťastný, investiční manažer SUDOP CIT.

Nadále máme chuť růst a díváme se po akvizicích v oblasti bezpečnosti a datové analytiky, kde vidíme v dalších letech obrovský potenciál, přičemž jsme moc rádi, že ty nejlepší české společnosti v těchto oblastech jsou již dnes součástí SUDOP CIT, uzavírá Jiří Živnůstka.

SUDOP CIT v posledních letech významně roste akvizičně i organicky v průměru o více než 30 % ročně. Po pokoření miliardového milníků v roce 2022, tržby skupiny v tomto roce významně překonají 2 miliardy Kč.

Právním poradcem SUDOP byla advokátní kancelář JŠK, které transakční tým vedl partner Tomáš Doležil a finanční poradenství poskytla společnost EY. Na straně společnosti IMPROMAT-COMPUTER vedla M&A proces poradenská společnost IMAP REDBAENK a právní poradenství poskytoval Jiří Němec, bývalý dlouholetý partner právní kanceláře BBH.

O IMPROMAT-COMPUTER

IMPROMAT-COMPUTER je zlínská IT společnost založená v roce 1992, která se specializuje na infrastrukturní služby v oblasti ICT. Společnost má více než tři desetiletí zkušeností na trhu a vybudovala strategická partnerství se světovými výrobci infrastrukturních technologií,  cloudových a bezpečnostních řešení se zaměřením na systémové a servisní služby podpory koncového uživatele, systémovou podporu a dodávky centrální infrastruktury, virtualizaci, automatizaci a cloud computing, kybernetickou bezpečnost, zajištění platformy pro kontejnerizaci aplikací, adopci MS technologií. IMPROMAT-COMPUTER má více než 110 zaměstnanců. Díky svému širokému portfoliu produktů a služeb poskytuje společnost komplexní infrastrukturní řešení pro klienty z různých odvětví.